| usuk a întrebat:

Gandirea pozitiva poate prelungii viata?
Cum?

http://www.sfatulmedicului.ro/......fecte_8547

16 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Probabil.
Eu sunt pesimistă și nu cred, și nici nu vreau să trăiesc mai mult de 35 de ani...

| usuk explică (pentru Musique):

Wow, eu as vrea sa traiesc cat mai mult si tu doar 35?
may i ask why?

| Musique a răspuns (pentru usuk):

Nu mă văd o bătrânică care să stea la poartă să bârfească.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Musique):

laughing
Batranica esti la 70 de ani, nu la 35! happy

| RAY a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Mihaela isi doresc sa traiesti vesnic pana ajung eu femeie si invers

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru RAY):

Multumesc, Ray! M-am mai linistit. happy

| RAY a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Hai ca esti dulce ca mierea divina

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru RAY):

laughing
Asa compliment n-am mai primit!

| Musique a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Daaa, știu. laughing
Totuși, nici mai departe de 35, fie 40 nu mă văd.
Oi trăi și oi vedea ce o fi.hee hee

| Miauti a răspuns:

Un calugar taois spunea, pentru a trai fericit tr sa nu te gandesti.

| RAY a răspuns:

Am auzit ca daca bagi mana in priza te incarci cu energie pozitiva cica toti care au incercat au scapat de griji si suferinta

| Kalla a răspuns:

O sa mor tanara.

| diaac a răspuns:

Unii cred ca da, altii ca nu. Eu cred ca se poate prin gandire pozitiva si vointa, cred ca exista capacitatea corpului de a se vindeca mai bine si mai mult timp prin gandire pozitiva. Totusi nu cred ca prelungeste viata in toate cazurile sau cu mult. Ceea ce e sigur este ca gandirea pozitiva mareste calitatea vietii.

| usuk explică (pentru diaac):

In link scrie ca se poate cu pana la 7, 5 ani; asa o fi?

| mouse29pad a răspuns:

Pai,toate sentimentele sunt transpuse in nervul talas ca niste impulsuri electrice.cu cat gandirea ta e mai stresata si nervoasa aceste impulsuri sunt mai mici si astfel creierul functioneaza mai "cu eroare".cu cat impulsurile sunt mai mari atunci clar creierul e mai vioi si astfel e mai rezistent. sper ca te-am ajutat.