| WhatheWow a întrebat:

Poate fi PROSTIA o piedica in calea Evolutiei?

Răspuns Câştigător
| lucian007 a răspuns:

Prostia este deja o cauza a involutieilaughing

8 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Intrebarea asta e ca alba-neagra. Oricum ai da-o, tot cu da sau nu raspunzi.
Hai sa-ti spun o filozofeala de-a mea, marca inregistrata happy Nu exista prostie, exista doar adevaruri nedescoperite.

| MMihai a răspuns:

Prostia există, ea trebuie înțeleasă ca un fel de boală, cam fără leac.
Totuși, în timp, omenirea încearcă să evolueze.

| WR104 a răspuns:

Prin prostie am devenit inteligenti.
Nu poti sa fi inteligent daca nu esti prost inainte.
Cand descoperim ceva consideram ca avem o idee buna ca ne-am desteptat deci a scazut doza de prostie.

| Mădă0611 a răspuns:

Proasta sau nu, lumea o sa se schimbe, ca nu in bine, e partea a 2-a.
Despicam firul: big grin daca te referi la evolutia speciei, la schimbarile organismului, prostia nu ar prea avea treaba, dar daca vorbim de "calitatea gandirii", e clar ca n-o sa mai existe evolutie.

| Gogu06 a răspuns:

Nu, nu e neaparat sa evoluezi in bine, poti evolua si in rau. De evoluat evoluezi oricum. Prostia face sa evoluezi in rau.

Răspuns utilizator avertizat
| reaper66670 a răspuns:

Abstract:O