| LikeGreen a întrebat:

..
Sunteti de acord ca omul este un animal biped dotat cu intelect superior fata de celelale specii?
Atunci care din variatele acestea este mai credibila?
a) Omul a fost Creat de Dumnezeu
b)Omul se trage din maimute

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu ne tragem din maimute si avem stramos comun măi medievalule, suntem in 2013 daca nu stiai. De ce dracu' mai va duceti la scoala mă, sa platim taxe pentru aerieni.

| shadovv a răspuns:

A).

| Woodenpints91 a răspuns:

Cine se exprimă astfel "omul se trage din maimuţe" este un om incredibil de cretin.

| WR104 a răspuns:

Ei bine, eu cred ca maimuta se trage din om si nici nu mai conteaza de unde a aparut omul.

| noktambul a răspuns:

Omul a fost creat de Dumnezeu, dar daca ma gandesc la tine se pare ca unii oameni se trag din maimute.

| Thunderstruck a răspuns (pentru noktambul):

"Hahaha, evolutionistii se trag din maimute, eu sunt facut din lut."

| Thunderstruck a răspuns:

Probabil esti inca in scoala generala, deoarece habar n-ai biologie, din cate vad.Omul a evoluat dintr-un stramos comun cu cimpanzeul, n-are nici o treaba maimuta.Sunt sigur ca omul a evoluat din acelasi stramos cu cimpanzeul, n-am nici cea mai mica indoiala, nu sufar ideea de creator, mai ales cum este prezentata de crestinism, ti se face scarba cand in biblie ti se interzice sa omori, iar Dumnezeu a omorat milioane de oameni, tot in biblie, desigur, doar nu trebuie sa ne inchipuim ca-i adevarat ce scrie acolo, nu?

| RAY a răspuns:

Gresite ambele varainte

omul este o maimuta din genul homo, da voi la biologie ce faceti?

| CryChristiAN a răspuns (pentru RAY):

De fapt, s-ar fi tras din Driopitecul, apoi Ramapitecul, Australopitecul, Homo habilis, Homo erectus, Homo Sapiens, iar acum Homo Sapinens Sapiens.

Dar, vezi la inceputul Genezei si vei vedea ca Dumnezeu L-a creat pe om dupa chipul si asemanarea Sa.
Omul nu se trage din nicio maimuta.

| RAY a răspuns (pentru CryChristiAN):

Deci homos sapiens sa tras din homos sapiens, vladut de ce crezi ca sti totul? de ce te-ai oprit din cunoastere?

| CryChristiAN a răspuns (pentru RAY):

''vladut de ce crezi ca sti totul? ''- pai, nu am zis deloc chestia asta. DOvada?:d
''de ce te-ai oprit din cunoastere?''- gresit! Eu nu ma opresc nici din cunoastere si nici din Adevar.
''Deci homos sapiens sa tras din homos sapiens?''

Nu, am zis( conform teoriei darwiniste) ca la-nceput era Driopitecul, Ramapitecul, Australopitecul, Homo Habilis, Homo erectus, Homo Sapines Si Homo Sapiens Sapiens.

| CryChristiAN a răspuns (pentru RAY):

SI oricum, nu sustin teoria aceasta. De ce? E practic imposibil. Dumnezeu a creat omul.

| RAY a răspuns (pentru CryChristiAN):

Ma vladut sincer nu sti nimic

| HueyFreeman a răspuns:

Amandoua sunt la fel de gresite. Omul este o primata evoluata.

| Chαяtreux a răspuns:

Ambele combinate. Cred thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ADN-ul nostru contine gene extraterestre. Asta ma duce cu gandul ca evolutia noastra ca oameni rationali o datoram unor fiinte superioare omului.

| Hevnoraak a răspuns:

Posibil să fi fost două specii care au evoluat în paralel.Maimuța și omul.

| CosminC86 a răspuns:

A) nu exista nicio dovada cum ca dumnezeu ne-ar fi creat.
B) La inceput a fost Driopitecul si din acest exemplar au evoluat oamenii si celelalte primate.

| razvitzi a răspuns:

Putine variante...

| Scremer a răspuns:

Pai pe mai mute cine le-a facut ia gandeste-te deci raspunsul ar fi si a) si b)