| EleninNWO2036 a întrebat:

TPU, voua nu vi s-a parut vreodata ca timpul trece foarte repede adica nu ne m-ai ajunge timpu ce sa facem ca trece foarte repede exista vreo explicatie de ce trece asa de repede timpul de la NASA adica de la oameni aia de stinta daca au vreo explicatie de ce trece asa repede timpu Funda cine imi explica de ce trece asa repede Timpul happy big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
| PuFaRiNaDoLshe a răspuns (pentru lolosaurus):

Eu i-am dat linkul.Acum nu trebuie sa zici ceva de mine. Daca or fi adevarate bine daca nu...soarta.

Răspuns utilizator avertizat
| PuFaRiNaDoLshe a răspuns (pentru lolosaurus):

Daca te deranjeaza cu ceva raspunsul meu puteai sa mi-l raportezi si gata fara sa ne mai certam aici degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| PuFaRiNaDoLshe a răspuns (pentru lolosaurus):

Ce? Ca nu e adevarat ce scrie pe linkul de la mine? Asteptam pana in 2012 si vedem.Nu putem face altceva.

Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Exista 2 categorii mari :
timpul in sine.si perceptia omului asupra timpului!
si daca timpul in sine nu poate fi manipulat decat la viteze si forte gravitationale colosale ...perceptia omului asupra timpului poate fi influentata de factori multi mai,, modesti,, ...cum ar fi o ora plictisitoare in clasa

| Skylar a răspuns:

NASA? Stii macar ce inseamna NASA

| aliceinchains a răspuns:

Hm, și mie mi se pare că trece repede timpul, dar am și multe de făcut. Am auzit și eu de nu știu ce studiu și că persoanele născute după 89, percep altfel timpul. Nu știu ce să zic, nu știu dacă așa ceva e posibil.

| Birjaru a răspuns:

Nu

| Zangetsu a răspuns:

Mie mi se pare ca trece repede timpul atunci cand fac ceea ce-mi place si ca trece foarte greu cand fac ceva plictisitor (exemplu fizica).

| DoarCipone a răspuns:

Mda... este o teorie care spune ca timpul trece mai repede deoarece universul nostru imbatraneste. nu stiu sigur daca are legatura cu nasa dar sunt multe speculatii care confirma asta. ii rog pe incultii care nu stiu ce inseamna nasa sa nu mai bata campii.

| OmulVerii a răspuns:

Raspund cam tarziu la intrebare, insa timpul trece exact cum nu vrem noi sa treaca.Adica daca ne dorim sa treaca incet el trece repede si invers.Acest lucru e chiar frustrant uneori.Insa daca traim viata fara sa tinem cont timp prea mult, timpul va devenii ceva secundar pentru noi care e acolo doar sa fie fara sa conteze prea mult.Parerea mea.