| lorenalory a întrebat:

Voi credeti povestea cu Bloody Mary?
ca seara daca spui de 13 ori numele ei in fata oglinzii ea va aparea si cica iti va taia parul si te va omori

Răspuns Câştigător
| Kallos a răspuns:

De fapt sunt mai multe povesti pe aceasta tema, Există mai multe variante ale ritualului. Unele dintre ele presupun scandarea de o sută de ori, la miezul nopţii, frecându-ţi ochii în timp ce te roteşti, cu apa curgând, sau rostindu-i numele de 13 ori cu o lumânare aprinsă. În alte variante ale legendei pesoana care o invoacă trebuie să spună „Bloody Mary, ţi-am omorât copilul!" („Bloody Mary, I killed your son!") sau „Ţi-am omorât copilul" („I killed your baby"). În aceste variante se crede că Bloody Mary este spiritul unei mame (de multe ori văduvă) care şi-a ucis copiii, sau o tânără mamă al cărui copil i-a fost furat, ceea ce a îndurerat-o profund şi a împins-o la sinucidere. În poveştile în care se crede că Mary a fost acuzată pe nedrept că şi-a ucis copiii persoana care o cheamă trebuie să spună „Cred în Mary Worth" („I belive in Mary Worth").
Acest joc este similar altuia care implică invocarea vrăjitoarei Bell în oglindă, la miezul nopţii. De obicei, jocul este un test de curaj, deoarece se crede că dacă Bloody Mary este invocată, ea va îl va omorî pe cel care a chemat-o într-un mod foarte violent, cum ar fi tăierea feţei, smulgerea ochilor, îl va face să-şi piardă minţile sau îl va lua cu ea în oglindă. Unele variante spun cred că dacă îi rosteşti numele de 13 ori într-o oglindă la miezul nopţii, ea va apărea şi îţi va da posibilitatea să vorbeşi cu o persoană decedată până la ora 00:01, când Bloody Mary şi persoana cu care ai cerut să vorbeşi vor dispărea. Alte versiuni spun că persoana care o invocă nu trebuie să o privească direct în ochi, ci să se uite la imaginea ei din oglindă; atunci ea îi va dezvălui viitorul în ceea ce priveşte căsătoria şi copiii...eee acum cine mai stie? daca e adevarata sau nu? dar am auzit povesti pe net oameni care au incercat si au murit!

19 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Oricine poate crede orice, incearca si tu si ai sa vezi ca nu-i adevarat... povesti de speriat copiiihee hee

| Kaℓi a răspuns:

Mai copii... sad chestiile astea va sperie mai rau decat bac-ul, de exemplu? wrong!

| Gorillaz a răspuns:

Ai putea incerca in fata oglinzii, sicasa fii sigura ca nu ar epe unde sa iasa, ia ti o oglinda micahee hee

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Bloody Mary exista.
O vad in avatarul tau

| FesCuDungi a răspuns:

Uite aici care e treaba cu bloody mary : http://www.bonchef.ro/wp-content/uploads/2009/10/Bloody-Mary.jpg

| AdamJensen a răspuns:

Esti emo si ma abtin cu greu sa nu te f...t

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superstitie ieftina.

| CriSSa537 a răspuns:

Nu stiu, nu am incercat, incearca tu si sa-mi spui si miewinking

| lavinia148 a răspuns:

Nu stiu nu am mai auzit de ea dar nu cred in superstitii

| anonimul9156 a răspuns:

Faza e ca daca spui de 3 ori bloody mary! am vazut asta in supernatural(un serial super)dar nu exista asa cevahappy

| DanielaDumitrescu99 a răspuns:

Hai sa iti povestesc ceva. eram in cada cu jacuzzi. nu dadusem drumul la jacuzzi si stateam in cada pur si simplu. dintr o data mi a venit sa zic de 13 ori asta si a 13-a oara cand am zis s-au pornit bulburucii. m am speriat rau de tot si am fugittt! deci. da, e posibil sa fie adevarat.

| ciupilol a răspuns:

Nu stiu daca e adevarat dar nu vreau sa incerc

| AliceLiddel a răspuns:

Pai sincer nu stiu, poate exixta poate nu, nu ai de unde sa stii, pentru ca in ziua de azi oamenin atata modifica adevarul pana il fac minciuna, exixta n variante cu bloody mary, nu ai de unde sa stii.

| SoR1NN a răspuns:

rolling on the floor sincer cati ani ai?
de pui intrebari din astea fara sens
unde te crezi in desene animate?
te mai uiti la ele?

| Taflan_Alexandra_1990 a răspuns:

Nu exista bloody mary pentru ca am facut asta si nu s-a intamplat nimic nu cred e doar o poveste!

| Mayaaaa a răspuns:

Buna! Acum 3 ani am fost la o petrecere unde colegii mei au facut asta in fata oglinzi la miezul noptii dar nu s-a intamplat absolut nimic. Eu una nu cred ca exista, este doar o poveste de prin suburbii.

| edinoss a răspuns:

Eu cred ca este doar o superstitie asa ca sa nu iti mai fie frica de chestia asta.