| astertix09 a întrebat:

Acum ca toate s-au rezolvat, trenurile noastre schimba standardele in calitatea transportului de persoane, posibilitatea achizitionarii de bilete online era chiar necesara.
http://www.cfrcalatori.ro/763
Eu cred ca asta era singurul lucru care lipsea din confortul calatoriei cu trenul, voi ce credeti?

8 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Mai lipseşte punctualitatea sosirii trenurilor la destinaţie.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Superb. Avand in vedere ca sunt client fidel al CFR, ca sa zic asa, acum imi e si mai comod sa ma urc in tren... Bineinteles, atunci cand am nevoie de bilete pentru decontare, caci ca atunci cand nu am nevoie... este naselu!

| thehope a răspuns:

Mda...fix asta lipsea ca in rest toate sunt perfecte...si confortul in vagoane, uneori si caldura cand e iarna(ca de multe ori am venit si am inghetat, si nu doar in personal, chiar si in accelerat)...ca sa nu mai vorbesc ca am fost o data pana in Ploiesti(pornind din Bacau) si am avut in jur de 5 ore de mers, daca nu mai bine...si jumatate din drum ne-am congelat acolo cu totii, apoi jumatate din drum nu mai stiam ce sa dam jos de pe noi de cald ce era...si asta recent...

| hândel a răspuns:

Ultima oara cand am mers cu trenul, acum 4 ani, am ramas blocat in toaleta ca n-avea pe dinauntru rahatul ala metalic care blocheaza usa. Imi amintesc cand oprise-ntr-o statie, un vagon in urma-si scosese nasu' capul afara pe usa, iar eu il strigam disperat sa vina si el probabil credea ca-mi iau ramas bun de la cineva de pe peron, ca nici nu ma bagase-n seama. Dupa 4 statii mi-am dat seama ca am telefonul la mine, si mi-am sunat un prieten sa-l cheme pe nasu' ca sa-mi descuie usa. Au niste conditii, si o viteza! Mai trec unori cu masina paralel cu calea ferata, si vad ce viteza are, si cred ca mai repede ar ajunge pe jos calatorii la destinatie, decat cu caruta aia de tren obosit. Ma pe*s pe CFR si le dau foc, cu trenurile lor de c*c*t.

| emy a răspuns:

Parerea mea este ca e o idee buna.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cfr, rasa mamii lor, am inghetat anul trecut Iasi-Bucuresti...niste imputiti.
In legatura cu biletele online, mai citeste si ai sa vezi cat de tare suntem in urma.
Ca sa iti rezervi un bilet online, trebuie sa te duci de vreo doua ori la gara ca sa iti vizeze nu stiu ce vaca pe acolo biletul.
Pe cand in alte tari din europa, iti rezervi biletul foarte simplu...ca la aeroport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa fim seriosi! Traim in Romania...