| andreycosmin1 a întrebat:

Again! Am windows 8 de cateva luni si mergea bine acum o sapt si acum cand scriu parola si dau enter ecranul se face negru si calculatorul nu mai porneste! Ce trebuie sa fac? Funda MAREEE! PS:de reinstalat nu pot pentru ca calculatorul nu mai porneste de loc? FUNDA MAREEEEEE!winking

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Porneste-l in "Safe mode" si incearca sa revii la o situatie anterioara din "System Restore".

| andreycosmin1 explică (pentru horia2012):

Am incercat! Dar tot nu merge big grin

| horia2012 a răspuns (pentru andreycosmin1):

Dupa ce scrii parola, calculatorul se opreste complet sau se blocheaza si nu mai incarca sistemul?

| andreycosmin1 explică (pentru horia2012):

Nici una nici alta! Pentru ca dupa ce scriu parola se incarca vreo 2 minute si apoi ecranul se face negru! Dar mouseul pot sa-l vad dar altceva nu! Pentru ca ecranul e tot negru!

| horia2012 a răspuns (pentru andreycosmin1):

Opreste-l, desfa-l si scoate placa video.Nu se intampla nimic. Vei vedea imaginea mai mare, pe alta rezolutie.

| andreycosmin1 explică (pentru horia2012):

Am facut! Lam reinstalat, acuma vedem daca merge bine! Mersi oricum big grin.

| horia2012 a răspuns (pentru andreycosmin1):

Cu placere.

| andreycosmin1 explică (pentru horia2012):

L-am reinstalat de 3 ori si tot asa face! Si de fiecare data am pus versiunia de 64 bit!?

| horia2012 a răspuns (pentru andreycosmin1):

O posibilitate este sa ai si sectoare proaste pe HDD. Fa o verificare a HDD cu programul asta.Nu e gratis, dar iti faci o idee.
http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HDD-Regenerator.shtml
Mai poti incerca sa-l instalezi pe o alta partitie.
Incearca sa schimbi cu w7. Daca w8 nu e original, sa nu aiba ceva care dupa o perioada de timp se dezactiveaza.

| andreycosmin1 explică (pentru horia2012):

De dezactivat nu so dezactivat! Merge bine! Cand il deschid scriu parola di ecranul se face negru! Dupa ii dau restart si se deschide! laughing

| horia2012 a răspuns (pentru andreycosmin1):

Mai fa un test. Dureaza 10 minute. Sterge user-ul (implicit parola) si lasa-l sa porneasca direct. Sa vezi daca se incarca sistemul asa.

| andreycosmin1 explică (pentru horia2012):

L-am reinstalat a 4 oara, si tot asa face! Astazi am reinstalat si am pus w7! Ar trebui sa faca iarasi asa? Daca nu face pot sa pun din nou w8?

17 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

Pai cred ca ti s-a defectat pculaughing dul la reparat sa vada ce are cel mai simplu.

| andreycosmin1 explică (pentru Klaudiu214):

Acum 6 luni l-am dus la reparat!

| Klaudiu214 a răspuns (pentru andreycosmin1):

Pnm schimbati windowsu din nou

| andreycosmin1 explică (pentru Klaudiu214):

Daca nu se deschide calculatorul cum fac? Adica nu ca nu se deschide pana sa scriu parola merge perfect! Da dupa ce scriu parola ecranul se face negru si atat!

| Klaudiu214 a răspuns (pentru andreycosmin1):

Pai ca sa schimbi windowsu nu trebuie sa intri in windows

| andreycosmin1 explică (pentru Klaudiu214):

Cum fac atunci?