| ionutu1000 a întrebat:

AJUTOR! am o problema cu tastatura : se inverseaza literele ( cand folosesc tastatura virtuala functioneaza bine. de ce? cum sa repar?
Nu este o problema de limba ci alta cand apas pe unelele litere imi apare ca sicand as fi scris alta sau chiar numere

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E pe moarte tastatura.Deci remediul e una nouă. succes

| jabiilord a răspuns:

Langa ceas ai probabil EN/RO sau alta limba. selecteaza EN de la Engleza
daca nu ai atunci mergi in control panel --> regional settings si la tab-ul de limba lasa doar engleza
Pentru alte lucruri interesante despre calculatoare trage un ochi pe: http://www.tutorialepc.ro

| ionutu1000 explică:

Am uitat sa specific este vorba de tastatura laptopului