| ionutu1000 a întrebat:

AJUTOR! am o problema cu tastatura laptopului : se inverseaza literele ( cand folosesc tastatura virtuala functioneaza bine. de ce? cum sa repar?

Nu este o problema de limba ci alta cand apas pe unelele litere imi apare ca sicand as fi scris alta sau chiar numere Credetica s-ar putea sa fie virusat? cu cat mai multe raspunsuri atat mai bine

4 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Cauta pe tastatura Num Lk si foloseste combinatia Fn+ NumLk!
Verifica si ce limba ai setat pentru tastatura! Succes!

| MasterYoda a răspuns:

Ai varsat ceva pe ea...

| aladinbeci a răspuns:

Ionutu, am intalnit la cineva o problema asemanatoare. Adica apar scrise, la apasarea pe taste, cifrele de deasupra. De ex. ^ in loc de 6, 5 in loc de i, % in loc de 5 s. a. m. d.
Nu mai sunt sigur, dar cred ca a folosit combinatia Ctrl + Alt + Num pentru a reveni la scrisul normal.
Din pacate nu sunt foarte sigur, dar mai vezi si alte pareri.
Asta daca problema ta se refera la tiparirea la apasarea tastaturii a cifrelor din susul tastei.
Sper ca te-am putut ajuta.

| Flavi_Flavi_2001 a răspuns (pentru aladinbeci):

Mersi mult fratelo... mi-a reusit asa cum ai zis tu