| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema cu tastatura : se inverseaza literele ( cand folosesc tastatura virtuala functioneaza bine. de ce? cum sa repar?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pesemne ai schimbat limba din engleza in romana. Da clic pe RO din taskbar (bara de jos) si apoi pe EN si o sa-ti revina literele la normal.
Daca nu ai in bara intri prin Start/Control Panel/Regional and Language Options/ Advanced, de la Select a Language... selectezi English(United States), dai Apply şi OK şi restartezi calculatorul. Succes şi numai bine!

| ionutu1000 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu este o problema de limba ci alta cand apas pe unelele litere imi apare ca sicand as fi scris alta sau chiar numere asa cum am spus cand folosesc tastatura virtuala functioneaza bine multumesc pentru incercarea de raspuns dar mai vreau raspunsuri

| ionutu1000 a răspuns:

Nu este o problema de limba ci alta cand apas pe unelele litere imi apare ca sicand as fi scris alta sau chiar numere asa cum am spus cand folosesc tastatura virtuala functioneaza bine multumesc pentru incercarea de raspuns dar mai vreau raspunsuri