| Chiuc_Patricia_1999 a întrebat:

Ajutor TPU! Filmele de pe net mi se vad in reluare, imaginea se misca greoi, dar sunetul e ok la fel si subtitrarea. Sa vedeti ce sa intampla: dau play la film apoi ii dau pauza si imaginea inca se mai misca, chiar daca am apasat pauza. Ce sa fac? eEde vina reteaua de net sau calculatorul? Metionez computer: AMD Athlom (tm)64 3500+. AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| AndyMkd a răspuns:

Si eu cred la fel.Internetul nu are nici o vina daca PC-ul proceseaza greu.Maimult ca sigur ai memorie RAM mica si calculatorul iti este plin de programe si memoria aia RAM nu suporta programe multe(nu mai face fata pentru ca fiecare program in parte consuma cate o particica din memoria aia pana nu mai ramane ce sa mai pui in PC si cand nu mai este memorie (asta nu ai de unde sa stii cand nu mai ai ) si instalezi programe noi nu mai taie din memoria RAM incepe sa teie din tot PC)

1 răspuns:
| CinevaNou a răspuns:

Verifica cat % e utilizat procesorul cand te uiti la filme. Daca sta mult timp 100% atunci e vina pc-ului.

| AndyMkd a răspuns (pentru CinevaNou):

Si eu cred la fel.Internetul nu are nici o vina daca PC-ul proceseaza greu.Maimult ca sigur ai memorie RAM mica si calculatorul iti este plin de programe si memoria aia RAM nu suporta programe multe(nu mai face fata pentru ca fiecare program in parte consuma cate o particica din memoria aia pana nu mai ramane ce sa mai pui in PC si cand nu mai este memorie (asta nu ai de unde sa stii cand nu mai ai ) si instalezi programe noi nu mai taie din memoria RAM incepe sa teie din tot PC)