| YoMsG a întrebat:

Am 3 gb de ram la pc.Care windows ar rula mai repede, consuma mai putine resurse si pe care merg jocurile mai bine?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

7 pe 32 biti, clar si fara dubii!

5 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

XP.

| Vvistula a răspuns:

Xp clar, fara dubii, sa nu bagi ma sus ca nu e bine, o sa mearga mai greu pc

| AndreiM77 a răspuns:

Vista

| pkpdionut a răspuns:

7/8 consuma la fel, iar XP-ul e expirat...

| AllexuMax a răspuns:

In principal Windowsul care a consumat cele mai multe resurse si inca, consuma pentru unii este Windows XP, dar din pacate unele jocuri si aplicatii nu mai il sponsorizeaza, deci cel mai bine ar fi sa folosesti un Windows 7 Ultimate sau Home Premium! Nu instala Vista consuma foarte multe resurse si nici pe W8 nu merg prea bine jocurile!
Bafta