| WeAreSmart a întrebat:

Care este firewall-ul personal care consuma cele mai putine resurse? (dupa cel de la Windows)

4 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Firewall-ul este un program care filtreaza traficul de internet. el poate bloca anumite porturi si deci automat si activitatea unor programe pe internet, de exemplu poate bloca un keylogger care vrea sa transfere date la un server, un trojan-downloader care vrea sa downloadeze un virus etc. eu nu stiu, nu ti-as recomanda, nu folosesc firewall deloc, important e sa ai un antivirus bun si e de ajuns. nu ai un server la care te gandesti ca dau buzna toti hackerii si ai nevoie de asa ceva. unul bun este zonealarm firewall http://www.zonealarm.com/......rewall.htm

| AdrenalinTm a răspuns:

Avast Free + Windows Firewall + MBAM
Avira Free + Windows Firewall + MBAM
Avast Internet Security + MBAM
Avira Internet Security + MBAM
si asta chiar inainte de cel de windows nu dupa

| WeAreSmart explică (pentru AdrenalinTm):

Dar daca Bitdefender Free + Windows Firewall + MBAM (scanare regulata0? ce zici?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru WeAreSmart):

CONSUMA MULTTT foarte mult ingreuneaza tot PC