| anonim_4396 a întrebat:

Am 4GB memorie RAM iar in paranteza imi apare: 3, 85GB usable. Asta inseamna ca 3, 85GB sunt folositi sau liberi? Daca sunt folositit aveti idee ce ocupa atat RAM? Ca, cu 15 MB nu fac nimic. Ieri mi-am bagat Windows 7 Ultimate, de la asta sa fie?

Răspuns Câştigător
| YoBuDy a răspuns:

3,85 ii poti folosi happy Nu sunt ocupati ci sunt liberi si ii poti folosi!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica acei 3, 85 GB sunt liberi.Aici poti incarca tot ce vrei.Pe cei 15 MB nu poti incarca nimic.Ai inteles? Capisci? Understand?

| TeoPT a răspuns:

Sunt 3,85 GB liberi.

Si 0, 15 GB = 150 MB, nu 15.

| valentingb a răspuns:

Poti folosi 3, 85 GB din 4. Poti.Dar nu ii folosesti pe toti decat daca incerci sa vezi 3 filme pe youtube si sa desenezi in AutoCad in acelasi timp. Nu faci nimic tu cu 15 MB pentru ca sunt rezervati sistemului.

| devil1995 a răspuns:

Usable=utilizabil.Deci ai 15mb folositi.si 3.85 utilizabilwinking.

| devil1995 a răspuns:

Usable=utilizabil...Deci tu folosesti 15mb.Si mai ai 3.85 free.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc de rapsunsuri, chiar ma panicasem ca nu mai am RAMhappy

| pcsick a răspuns:

Ai 4GB din care doar 3. 85Gb se pot folosi.
nu inseamna ca sunt ocupati. acea diferenta este alocata memoriei video. asa lucreaza windows 7. e totul in regula.

| mawis a răspuns:

Usable inseamna utilizabil (libera), dar de ce scrie 4GB dar e 3, 85GB nu stiu si la amea de 500GB scrie 465GB, eu ii folosesc pentru imi inscrie filme 3D pentru televizor.Bafta

| ValiNicolae a răspuns:

Salut trebuie sa ai Windows pe 64bit deoarece windows-ul pe 64bit foloseste de la 4gb ram in sus si 32bit foloseste doar 3gb ram si din privinta asta nu-i vede pe toti! Funda?

| IepureHain a răspuns:

Usable = de folosit, uzuabili...