| TheRealAlex7 a întrebat:

Am achizitionat un router TP-LINK acun o zi, l-am setat cu calculatorul si merge bine. Problema apara atunci cand incerc sa ma conectez cu telefonul sau cu laptopul. telefonul imi spune ca a retinut reteaua dar nu se conecteaza.(tot scaneaza si se deconecteaza).
Imi puteti da o solutie, va rog?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai verifica urmatoarele:
- securitatea este suportata de telefon sau laptop
- ambele suporta standardul pe care e setat router-ul (b/g/n)
- parola este scrisca corect atat pe telefon/laptop cat si unde ai configurat roter-ul--poate ai gresit o litera la configurare la parola.

| TheRealAlex7 explică (pentru sltlp):

Le-am verificat pe toate. La un moment dat a mers, dar dupa ce am aprins calculatorul dupa un restart, nu a mai mers deloc nici pe calculator, nici pe telefon. sad