| ItIsAlright a întrebat:

Am android 2.3 si am activat si wifi si gps. Pun o locatie si vreau ca gps sa vorbeasca, vocea este activata dar nu stiu dc nu zice nimic. Doar cand deconectez imi vb ca nu se poate localiza ca am deconectat wifi. Apropo sunt in casa nu masina.

1 răspuns:
| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Trebuie sa te misti putin, adica mai exact sa fii in masina sau in miscare, ca sa poata detecta in ce directie mergi pentru a putea sa iti spuna pe unde s-o iei, succes big grin asa este si la GPS-ul de la masina