| DeiiaCherry01 a întrebat:

Am boxe FUJITSU cu subwoofer. Cand conectez numai boxele la laptop, merg amandoua, Cand le conectez si la subwoofwe, merge numai una. Ce trebuie sa fac? Sa o repar la cineva? Cu toate ca ea merge... [tin sa precizez ca atunci cand conectez boxele la subwoofer, aceea care merge suna cat amandoua - foarte tare!
VA ROG, AJUTIOR!

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi să nu ai tranzististorul final din subwoofer ars, adică un canal ars, dar subwooferul se aude?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi să nu ai tranzistorul din soobwoofer ars, dar soobwoferul se aude?

| DeiiaCherry01 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da... dar se aud niste clipoceli

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DeiiaCherry01):

In subwoofer?

| DeiiaCherry01 explică (pentru CristiDinBucuresti):

SI daca il am? Unde il duc?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DeiiaCherry01):

La un electronist, vezi la centre de reparat radio tv, esti din Bucuresti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul e foarte simplu: cablul cu care conectezi tu sistemul la laptop are doar doua intrari, stereo (ori amandoua boxele, ori o boxa si subwoofer-ul). Ca sa rezolvi problema, incearca sa conectezi boxele in spatele unui calculator mare, respectand culorile mufelor respective.

| DeiiaCherry01 explică (pentru anonim_4396):

Dar pana azi au mers. Le am de aproape un an si nu mi s-a mai intamplat asa. E un singur fir: un capt il bag in laptop, celalalt capat in subwoofer. NU au culori diferite. Iar calculator mai mare nu am. Ma gandeam daca ar fi o problema daca am scapat boxa, dar astfel nu ar fi mers cand le conectez cu laptopul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeiiaCherry01):

Daca ai scapat boxa sau subwoofer-ul (care are amplificatorul in el) s-ar putea ca asta sa fie problema. Se poate sa nu ai driver-ul de sunet corect instalat pe laptop, sunt mai multi factori care ar putea cauza problema. Dar daca vrei sa nu te mai framanti atata, ia-ti niste casti, si alea la un moment dat in viata lor STII daca s-au stricat sau nu. Recomandate sunt cele in-ear, deoarece produc si bass. Peste 100 de lei gasesti niste casti chiar bune, iar daca vrei sa te rasfeti, ia-ti Klipsch Image S4.