| TintarTehno a întrebat:

Am o intrebare despre SSD si HardDisk.
As vrea sa trec de la SSD la Hard, si ma intrebam daca e vreo problema? imi trebuiesc alte mufe pentru Hard? sau poate pcul nu accepta hardul.

Răspuns Câştigător
| Ax3LdeV a răspuns:

Da merge dar atentie. Ssd care e sata3 atunci si hdd trebuie sa fie sata 3

| Salontanul a răspuns (pentru Ax3LdeV):

De unde stii ca este pe SATA 3? Daca este pe 2?

| TintarTehno explică (pentru Salontanul):

Scrie pe el, iar al meu e doar SATA

| Salontanul a răspuns (pentru TintarTehno):

Intrebarea nu era pentru tine ci pentru imberbul ala care da raspunsuri aiurea.

| TintarTehno explică (pentru Salontanul):

A ok

16 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Dc ai vrea sa faci asta?

| TintarTehno explică (pentru KillaNoFilla):

Un HDD are o capacitate mult mai mare decat un SSD (chiar daca e foarte lent), am avut inainte un HDD de 1TB si not nu mi-a fost de ajuns asa ca voi lua unul de 2TB, e pe intelesul tau?

| Salontanul a răspuns (pentru TintarTehno):

Am o curiozitate, te rog. Ce faceti voi cu capacitati asa mari de HDD? Ce tineti pe ele de nu va ajunge? Filmele sunt pe net. Muzica este pe net. Cateva jocuri si softuri le poti pune pe DVD-uri si stick-uri. La ce va trebuie un HDD urias?

| KillaNoFilla a răspuns (pentru TintarTehno):

Nu am nici o treaba doar sunt curios ce puni pe el?

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Salontanul):

Chiar daca scoti filme, le stergi dupa ce te uiti la ele si muzica nu e asa mare...

| Salontanul a răspuns (pentru KillaNoFilla):

Pai eu am unul de 500 Gb si am aproape 400 Gb liberi. Am doar niste softuri downloadate care atunci cand vor ajunge la 8Gb le pun pe stick. Inrest doar windowsul si cateva jocuri.

| KillaNoFilla a răspuns (pentru Salontanul):

Ma refeream la muzica ca nu e asa mare, nici eu nu folosesc mai mult de 100 gb

| Salontanul a răspuns (pentru KillaNoFilla):

Iti dau alta solutie. Pune un HDD ca a doua unitate si lasa SSD-ul cu sistemul de operare pe el.

| TintarTehno explică (pentru Salontanul):

Ar fi o ideea, scuze ca nu v-am raspuns dar eu am nevoie de mult spatiu pentru cele 58 de jocurile pe care le tin in pc si alte 124 de programe plus inca doua sisteme de operare (kali, windows7).

| Salontanul a răspuns (pentru TintarTehno):

Jocurile se pot pune si pe al 2-lea HDD. Nu este nevoie sa le instalezi pe primul (unde vor ele).

| TintarTehno explică (pentru Salontanul):

Mersi mult, acum regret ca i-am dat funda lui ala

| Salontanul a răspuns (pentru TintarTehno):

Nu-i problema. Stai linistit ca nu ajuta funda aia la nimic. Ma bucur ca ti-am putut fi de folos.