| ChristianXLX a întrebat:

cine ma poate ajuta si pe mine am 1 hard disk cu mufa SATA pentru date si o alta mufa asemanatoare pentru alimentare, acesta are 1 tb si mi s-a stricat, am descoperit ca este vorba de hard disk deoarece am incercat cu piese de la alt pc, fiecare piesa in parte, deci imi mergea inainte greu nu boota nu voia sa intre pe desktop asteptam jumatate de ora la welcome to...
si am bagat unul de 80 gb care l-am tinut pana ieri, a inceput sa imi faca aceeasi problema acesta este unul cu mufe classice si a inceput si acesta sa astept juma de ora sa ajung pe desktop, aveti idee cum pot sa le repar? deci eu daca conectez pe oricare dintre ele la pc si pornesc bag cd sa fac windows, imi da alea loading files, ajung in meniu dau sa instalez windows si chestia aceea cu windows loading files inainte sa faci partitiile sta asa la nesfarsit l-am tinut 3 ore si tot asa sta, tin sa precizez ca imi apare si becul rosu si becul verde incontinuu aprins ( am "stricat" hdd de 80 de gb deoarece mi-a citit intr-o zii hdd-ul de 1 TB mufele fiind lasate si in acela... si am incercat sa le pun sa bootez si face problema aceasta ) sper ca ma puteti ajuta

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sunt probleme cu placa de baza, memorii sau procesor.

| ChristianXLX explică (pentru anonim_4396):

Amd athlon (tm) II X3 455 3.3 ghz procesor...
memorie una pe frecventa 667 mhz de 4gb ram DDR 3
placa de bata Ecs A780 LM

| OvidyuNicu a răspuns:

Daca iti stau ambele becuri aprinse este procesorul!