| iulianr a întrebat:

Am comandat un laptop de pe evoMAG si vad ca pe pagina unde este laptopul scrie in dreapta "Livrare prin Courier (oriunde in tara):Se livreaza in 5 zile pana in ora 18:00" (laptopul este in stocul furnizorului)...aceste 5 zile incep de azi, sau din momentul plasarii comenzii? Comanda am facut-o azi pe la ora 18:00, iar ultima zi in care pot prelua comanda este joi (11.06.2014), deoarece vineri plec la facultate. Si cum e weekend ma tem ca vor trimite comanda de luni si va ajunge vineri, cand va fi prea tarziu. Oare pot sa-i sun sau sa le trimit un e-mail prin care sa le spun daca pot sa trimita coletul mai repede?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Comanda va fi preluata in mod sigur luni. suna la ei sa fii sigur

| Florin876 a răspuns:

Salut
Iulian nu ai cum sa i grabasti odata ce ei tiau spus ca ajung in 5 zile asta inseamna ca in 5 zile pot ajunge nu ai cum sa i grabesti si n-ai cum sai trimeti un email sa se trimeta mai repede ca mai mult te faci de ras si iti spun asta din propriami experienta. Funda!