| Trefla91 a întrebat:

Am comandat un XBOX 360. si din cat am citit pe siteuri am inteles ca am nevoie de un cablu HDMI care nu il gasesc in pachet pentru conectarea la tv. intrebarea e chiar e nevoie de acest cablu sau merge si cu firele alea 3 de culori diferite bagate in tv?

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Xbox-ul nu are neaparat nevoie de un cablu HDMI, merge si cu firele alea, acel cablul il cumperi doar daca vrei sa sa vada mai bine sa se vada la o calitate mai mare HD

| Trefla91 explică (pentru 1Q):

Mersi, daca mai am ceva sa te intreb iti las aici eu

| 1Q a răspuns (pentru Trefla91):

Ok, sau poti sa imi trimiti mesaj

3 răspunsuri:
| goldrule a răspuns:

Nu stiu cum a putut 1Q sa ia funda, cu tot cu numele lui. Ce a spus e adevarat dar a incercat sa se dea destept si nu i-a iesit. In primul rand conteaza daca tv-ul tau e cu scart sau hdmi, sau aman doua.Rezolutia cu scart este sub 720p ceea ce o sa te deranjeze in gaming, rezolutia prin hdmi este de 720p respectiv 1080p, majoritatea jocurilor de xbox sunt 720p. In concluzie daca ai si un tv care nu este foarte mic nu o sa poti juca prin scart(cele 3 cabluri) deoarece numarul de pixeli o sa fie prea mic si nu o sa intelegi nici scrisul. Iti recomand un cablu hdmi hama cu capat aurit(costa undeva la 50lei). Sper ca ti-am fost de ajutor!