| alexandrualex145 a întrebat:

Am cumparat recent o placa video rx570 128 bit si imaginea se vede mai pixelat. Oricat as schimba rezolutia, imaginea tot proasta este. Pana acum am avut placi video 64 bit pe care se vedea imaginea perfect.Sa fie de la asta sau de la faptul ca monitorul este destul de slabut? Driverele sunt la zi, iar imaginea este proasta pe orice rezolutie

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ai verificat in control panel-ul placii grafice daca imaginea este setata pentru cea mai buna performanta?

| nicu991 a răspuns:

Seteaza imaginea nativa a monitorului. Prin ce este conectat la placa video?

| nicu991 a răspuns (pentru nicu991):

Rezolutia*

| Andresso a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, dar la o placa video noua rx 5700xt. Mi se vede foarte naspa chiar si in 2k. Foarte pixelat in jocuri, am sa incerc sa o dau in garantie.
Asta mie mi s-a intamplat dupa ce i-am facut un test benchmark (sterss gpu) care a iesit bine, dar dupa test grafica in jocuri s-a ***. Se vede foarte urât... am mai dat si 23 milioane pe placa video degeaba.

| alexandrualex145 explică:

Cumva exista posibilitatea ca o componenta din pc sa nu duca placa video oarecum? la ce ar trebui sa ma uit cand vine vorba de compatibilitatea placii video cu restul pc ului?