| Asteo a întrebat:

Salut,
Am cumpărat mai demult un Lenovo G550. Cu tot cu laptop-ul am primit şi un CD oficial Lenovo cu drivere pentru Windows 7 (32bit şi 64bit). Vreau să-mi cumpăr un PC nou, care nu e Lenovo. Deci întrebarea mea e: pot să instalez Windows pe noul PC folosind CD-ul de la Lenovo?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

S-ar putea sa mearga dar nu e indicat sa faci asa ceva!
De obicei se da din magazin cd cu drivere pentru pc dar daca totusi nu o sa-ti dea, ce nu prea cred, atunci te vei uita la marcile componentelor din pc si vei descarca driver-ele necesare de pe net! Numai asa Windows-ul poate sa fie intr-o stare buna! Bafta!