| Strepix a întrebat:

Am cumpărat un pc cu placa de baza gigabyte b450m d3sh, cand deschid pc-ul, la bootare scrie American Megatrends, de ce? M-am uitat la câteva videoclipuri cu acea placa de baza și cand se deschide pc-ul trebuie sa scrie Gigabyte.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E exact ce zice colegul mai sus!

| Strepix explică (pentru sierra1):

Mersi, o întrebare. Bios ul meu curent e F50. Prima data sa actualizez la F51 si apoi F60 sau e ok din prima la F60? Mulțumesc https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-DS3H-rev-10/support#support-dl

| sierra1 a răspuns (pentru Strepix):

De ce ai face-i? nu m-aș lega la cap dacă nu mă doare

| Emengir a răspuns:

Firmware-ul de BIOS e probabil cel de la American Megatrends, e o companie americana specializata pe asta. Nu e ceva gresit sau rau. Daca vrei cauta sa faci firmware update pentru modelul respectiv de pe site-ul Gigabyte.

| Strepix explică (pentru Emengir):

Mersi, o întrebare. Bios ul meu curent e F50. Prima data sa actualizez la F51 si apoi F60 sau e ok din prima la F60? https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-DS3H-rev-10/support#support-dl

| Emengir a răspuns (pentru Strepix):

Update-urile de BIOS la placile Gigabyte sunt de obicei cumulative, asta inseamna ca ultima le contine si pe cele din urma, deci poti trece direct la cea mai noua versiune fara sa le iei pe cele din urma.