| anonim_4396 a întrebat:

Am dat copy paste si trimis un mesaj pe Facebook la multi random, acum nu mai pot trimite mesaje, oare cat timp dureaza banul la mesaje? Sau e definitiv?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca era mesaj anti-vaccin, probabil te-au luat in vizor si vei tot fi suspendat de acum.
Facebook-ul urmareste doar anumite persoane, care le incalca de cateva ori politica. Odata ce esti luat in vizor, te tot articuleaza. Multora li s-a suspendat contul si li s-a cerut poza cu act de identitate, pentru a intra din nou.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

S-ar putea să scrie durata suspendării in Inboxul de Asistență. De obicei, 24 de ore, iar apoi, dacă continui să încalci regulamentul, următoarea restrictie va fi pentru 72 de ore. Iar alteori, pot fi destul de imprevizibili (ei fac legile pe acolo, chiar dacă unele-s nescrise) și te penalizează direct cu 30 sau 60 de zile.
Ai mare grijă cu ei, am auzit de oameni care, pur si simplu, au fost banați definitiv și orice incercare de a-și face un cont nou a eșuat, indiferent că a folosit alt dispozitiv ori alt VPN. Cei din Silicon Valley sunt foarte avansați in tehnologie.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Da de unde laughing Am vreo 6 conturi de Facebook pe moment toate cu vpn, tor, prepay etc.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar nu ții cont de un lucru:
Nimic nu e veșnic. happy

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Mi se inchid, imi fac altele Cu 5 lei imi fac 1-2 conturi cat se poate de anonime

| Ema7787 a răspuns:

În medie, tine ori 72 de ore, ori o săptămână. Mai mult nu iti poate suspenda contul!?