| anonim_4396 a întrebat:

Am de gand sa instalez Windows 8 Consumer Preview.
1.E stabil?
2.Va mai primi update-uri?
3.Poti descarca un fisier .exe apoi sa-l instalezi?
4.Are vreo limitare?
5.Ce bug-uri/glitch-uri se cunosc?
Nu stiu cum e cu fundele(asta-i prima mea intrebare), dar daca le pot da, o sa dau.

Răspuns Câştigător
| SkyLine127 a răspuns:

1. Este doar un TRIAL, il vei avea o bucata de timp...
2. NU cred ca va primi update, dat fiind faptul ca este doar un preview...
3.Desigur ca poti, doar ca acest lucru se va face printr-un compartiment special pregatit in windows pentru descarcarea noilor programe necesare, dar daca vrei ceva aparte, poti desigur sa il instalezi, dar ai grija sa fie compatibil ci wondows 8...
4. Este probabilitatea mare de a face erori la unele icon-uri, nedorind sa le lanseze, uneori aceasta problema survine de la ne-conciderea graficii...
5. Sorry, asta nu stiu...

Funda...happy

3 răspunsuri:
| kraiova00 a răspuns:

Deci... te sfatuiesc sa nu instalez pentru ca l-am avut pana ieri si m-am chinuit sa scap de el pentru ca are multe buguri nu merg totate programele, placa de sunet etc... deci DISLIKE

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum se da funda? se alege raspunsul castigator?

| cristianela a răspuns:

Poti sa il instalezi fara probleme, dar pe alta partitie. adica pastreaza si windows-ul actual ca sa nu ai probleme si apoi daca iti place 8 e ok, daca nu il stergi si gata. uite aici: http://www.tocilarii.ro/......in-romana/