| anonim_4396 a întrebat:

Am descarcat instalarea unui program dar nu a mers sa fie instalat iar acum vreau sa sterg instalarea dar imi da eroare... spune ca este deschis in System sau in alt program. Am incercat orice. Cred ca este virusat, din cauza asta nu se sterge deloc. Ce pot face? Ce program sa folosesc ca sa scap! Fundita clar celui mai bun!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Trebuie sa opresti procesul ca sa il poti elimina. presupun ca din aceasta cauza nu il poti elimina.
daca nu te descurci instaleaza teamviewer si te ajut cu placere. nu esti prima persoana ce are nevoie de ajutor, deci nu iti fie teama.

13 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Olga spune ce program e in concret. nu e neaparat un virus. deci? ce program nu poti sterge?

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Este Kaspersky Internet Security...l-am descarcat de pe un site si am vrut sa-l instalez dar nu s-a aprins deloc instalarea dar mi-a instalat o groaza de alte programe tampite, pe acestea le-am dezinstalat dar cand am incercat sa sterg instalarea nu merge deloc, spune ca este deschis in System sau in alt program. Am incercat orice.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Putem incerca?

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. scrie id si pass in mesaj privat, sau scrie un id de yahoo. si il rezolvam

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Rinadalian@yahoo.com

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ala numai Kaspersky Internet Security nu a fost! De la producator nu puteai sa descarci, ca te durea mana, descarcati de pe "site-uri"...asa va trebuie!

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa opresti procesul ca sa il poti elimina. presupun ca din aceasta cauza nu il poti elimina.
daca nu te descurci instaleaza teamviewer si te ajut cu placere. nu esti prima persoana ce are nevoie de ajutor, deci nu iti fie teama.

| Vvistula a răspuns:

Da, ai prins vreun virus care a prins radacini si nu mai vrea sa plece laughing descarc un antivirus si ii dai scanare sau schimbi windowsul

| anonim_4396 explică (pentru Vvistula):

Ce antivirus bun stii ca sa ma ajut sa scap de asta? Te rog am mare nevoie!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si un link.

| Vvistula a răspuns:

Avira, eu pe acesta il folosesc si e bine ca nu ma lasa sa intru pe paginile cu risc de genul.

| anonim_4396 explică (pentru Vvistula):

Un link de unde sa-l descarc?

| valentin75 a răspuns:

Salut! Intra in my computer / manage/ services and applications/ click pe services/ mergi pe programul care vrei sa-l elimini/ click dreapta de el/ properties/ la startup type/ il treci disable/ si stop services / opresti si acel serviciu (vezi sa nu opresti altceva). Dupa aceea poti utiliza iobituninstaller pentru eliminarea programului; ai un link de la eset / acolo gasesti uninstall-ul la antivirus! Iti alegi de acolo! Poti instala si un Ccleaner pentru a curata computerul!
http://www.eset.ro/download/antivirus-uninstallers.php
Iobituninstaller
http://www.iobit.com/advanceduninstaller.php
Ccleaner
https://www.piriform.com/ccleaner/download
slim cleaner
http://slimcleaner.com/