| Gosh. a întrebat:

Am downlodat un film cu extensia. avi, insa cand il deschid nu se aude decat sunetul. Cred ca imi lipseste un codec.
Cum aflu care codec imi trebuie?

Ms mult happy

Răspuns Câştigător
| sitax a răspuns:

Salutare. Exista un pachet de codecuri valabil pentru marea majoritate a filmelor. Vista codecs se numeste, se descarca gratuit de pe net, il gasesti atat in varianta pentru windows xp cat si pentru windows 7.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Îţi recomand şi eu Vista codeck pack.Linckul de descărcare este bun cel dat de sitax.Nici un film nu mi-o scăpat de când am codecul ăsta instalat şi nu mai ai nevoie de alt player de filme în gen BS player, etc.Succese şî sper că te-am ajutat.

| yomanu a răspuns:

Descarca acest player video si nu o sa mai ai probleme ...are toate codecurile nu mai trebuie sa instalezi...
de aici il descarci :http://kmplayer.en.softonic.com/

| yomanu a răspuns:

Daca vrei codecuri descarca K-Lite Codec Pack sunt cele mai bune
http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm
[ K-Lite Codec Pack 6. 3. 0 FULL ]

| kicku_4582 a răspuns:

Kcodec iti iei tot pachetul

| ksual a răspuns:

Cu ce aplicatie il deschizi in mod implicit?