| CrazyKiddd a întrebat:

Am facut un film in movie maker.Filmul contine 1 video de 20 secunde si mai multe imagini+o melodie pe fundal.Ma tot chinui sa il salvez si nu reusesc.Ii dau sa il salveze,se salveaza,dar cand intru in film se aude doar melodia,iar ecranul e negru,nicio poza, nimic. Dureaza 2 minute si 4 secunde.Ce sa fac? Imi trebuie in seara asta deoarece niste prieteni fac un an de casatorie...

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Instaleaza klite codec si vei avea si imagine:
http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Codec_Pack.htm
dar daca il duci sa-l vada pritenii tai, depinde cu ce o sa-l vada, ca s-ar putea ca si ei sa nu-l vada. Ar trebuii sa-l convertesti in mpeg si atunci esti sigur, cu asta:
http://www.pcfreetime.com/

| CrazyKiddd explică (pentru horia2012):

L-am descarcat, dar tot nu merge. Faza e ca mai aveam un video editat in movie maker si nu mergea, dar acum merge...

| horia2012 a răspuns (pentru CrazyKiddd):

Ce nu merge, tot nu ai imagine?

| CrazyKiddd explică (pentru horia2012):

Da,nu am imagine.Se aude doar melodiasad

| horia2012 a răspuns (pentru CrazyKiddd):

In ce format ai facut video? Wmv sau avi. Movie maker cel mai bine face wm. Si eu am avut asemenea probleme si asa le-am rezolvat. Totusi, daca nu-i dai de capat, incearca si asta gratuit:
http://www.programepc.ro/program-de-facut-filmulete-din-poze-cu-muzica/

| Petrica1337 a răspuns:

Descarca Sony vegas pro 10, instaleaza-l, si lucra acolo. Cand il deschizi o sa ai mai multe task-uri unde poti pune un video sau mai multe poze si poti pune cate melodii vrei pe fundal. Dupa ce ai terminat videoul, dai dublu click pe melodie si dupa mergi la: File -> Render as: si acolo alegi optiunea cum vrei sa se salveze.