| IonAlexandru3794 a întrebat:

Am gasit un laptop ASUS foarte bun in bugetul meu. L-am comparat cu un laptop de gaming HP si are cam aceleasi specificatii in afara de memoria ram care la laptopul pe care vreau sa il cumpar este integrata si la celalalt dedicata sau ceva de genu. Afecteaza? Link https://www.pcgarage.ro/......-os-black/

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu e bun linkul.

| Pitbull41 a răspuns:

O placa video dedicata va fi mereu mult mai buna ca o placa video integrata. Placiile video integrate sunt direct pe procesor ceea ce nu te va ajuta foarte mult daca il iei pentru jocuri destul de mari care cer si niste resurse pe masura.