| Ea a întrebat:

Am incercat sa activez o optiune orange pe telefonul tatalui meu si pentru ca nu gaseam, am intrat de mai multe ori. Problema este ca acum nu pot apela *100#. De cate ori incerc, apare un mesaj nesuferit: "Solicitare nereusita!". De ieri apare mesajul acesta intr-una. Tata are nevoie de minute. Cum le-as putea activa? Ajutati-ma va rog! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| amu a răspuns:

Buna. stinge telefonul' scoate sim-ul din el... lasa-l un pic asa, introdu sim-ul si acumulatorul, aprinde telefonul si incearca iar. Ar trebui sa mearga.

1 răspuns:
| qTe a răspuns:

Eu spun ca sa intrati in legatura cu un reprezentant ORANGE, deoarece ei stiu ce s-a intamplat si va fi mai usor si pentru dumneavoastra! Si eu am avut problema, am intrat in legatura cu un reprezentant si m-a ajutat el.