| Ovidiu a întrebat:

Am incercat sa conectez un MP4 la PC si imi zice acest mesaj:
http://shareimage.ro/images/3ct8jr21xhq5znufoypa.png

Ce inseamna? Cum pot remedia problema?
Funda

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Inseamna ca nu recunoaste unul din dispozitive.Din cate vad,cred, si as fi cam sigur ca nu ai windows xp, ci windows 7 cred sau macar o tema de windows 7. ceva pe-acolo, oricum, incearca sa-l bagi la cineva in calculator care are doar windows xp si cred ca o sa mearga.

| Ronnix a răspuns:

Lasa-mi id-ul pe privat.

| Ovidiu explică:

Mileycyrusmariya: windows-ul nu este instalat prost, eu nu instalez sisteme de operare de azi de maine
ela: nu am probleme la usb la pc, nu imi permit sa am astfel de probleme, ar fi remediate la timp, ba mai mult, daca conectez altceva merge foarte bine.

acest mp3 a fost conectat si la un alt PC cu Windows Xp si nu merge ==>> mp4 e de vina, in urma unui upgrade la soft a mers foarte bine, iar acum s-a suparat si nu mai merge

| m5789932 a răspuns:

Toate fiind zise...
Uite care ar fi problema:
1. ori ai prea multe dispozitive conectate la usb-uri
2. ori usb-ul respectiv nu ti-a recunoscut mp4, pentru ca "na vrut pc-ul" (daca problema se repeta si cu celelalte usb-uri, atunci e de la mp4)
Atentie! Verifica setarile Mp4-ului, umbla la el putin, butoneaza-l si vezi ce are.

| Bunicu a răspuns:

Problema e din autoplay - ul din windows. nu intotdeauna face asa.si telefoanele ericsson k800 fac asa. doua variante. deschide mp4.conecteaza l. sau conecteaza-l inchis. sau ultima varianta lasa l conectat si da restart. bafta!

| Manuela15 a răspuns:

Sunt probleme cu usb de la pcbig grin

| blamefire a răspuns:

Inseamna ca pc-ul tau nu poate recunoaste MPa-ul tau.cred,de fapt sunt sigura ca problema e la windows.s-ar putea sa fie prost instalat windowsul...incerca sa-l pui la altcineva in calculator si vezi daca merge acolo, daca da, inseamna ca problema e e la windows...succes!

| CoJo_7028 a răspuns:

Ce inseamna?-> windows`u nu-ti recunoaste mp4-ul...
Cum poti remedia problema? -> ceva garantat nu stiu, dar poti reconecta mp4-ul la calculator sau sa schimbi slotu de usb...
[adica sa-l conectezi in alta "gaura"]