| CojocariuLaurentiu93 a întrebat:

Am incercat sa formatez un STICK USB in sistem NTFS si l-am scos din slot in timp ce formata.
- In "My Computer" apare doar litera adoncata si scrie "Unitate usb".
- Este usor albit la culoare fata de restul icoanelor de disk din "My computer".
- Apare 0 la capacitatea de memorie.
- Daca il deschid zice "inserati un disk".
- Are eroarea "Present: false Status: 0xC0000719".
- Nu apare in sfc /scannow.
- Nu apare in programul "EaseUS" si multe alte programe pentru reparare de disk.
- Am dat dezinstalare driver, dezactivare.
- Am resetat BIOS-ul.
- Am cautat actualizari.
- Am mutat USB-ul prin toate porturile.
- Nu il pot formata/ nu il pot scrie.

Multumesc frumos!

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur ca nu il poti nimic. Intrebare - de ce ar face cineva sanatos la cap prostia pe care ai facut-o tu? Sa scoti orice device electronic de la curent/conexiune in timp ce scrie. DE CE? Chiar vreau sa aud o explicatie cu o urma de logica in ea.

| CojocariuLaurentiu93 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pentru ca eram beat si drogat.
Acum poti da un raspuns bun?

| CojocariuLaurentiu93 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ai macar o fărâmă de idee despre ce s-ar putea face sau vii sa-mi spui tu mie despre ce sanatate la cap iti trebuie sa faci asta. Uite ca asa am vrut eu, de-al naibii ce sunt eu. Ca asa am vrut eu sa il scot in timp ce se formata, ca sa ma distrez. Poftim! Care-i problema ta persoanala cu decizia mea? Ai un raspuns sau habar n-ai despre pc-uri? Punct si de la capat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CojocariuLaurentiu93):

Ti-am dat deja raspunsul bun. E facuta praf fizic. Hasta la vista, baby.

| flixbuster a răspuns:

Incearca din Linux, e mai capabil la treburi din astea decat Windows.

| GPA a răspuns:

Încearcă în felul ăsta :

1) https://www.google.com/......https?/url

Sau...

2)http://malvastyle.com/wp-content/uploads/2016/11/MalvaStyle_Setup.zip.

Rulezi cu drept de admin -> Run as administrator.

| CojocariuLaurentiu93 explică:

Ti-am dat report pentru jignire.
Bine ca esti din Timisoara, ca altfel te-as fi rugat sa ma jignesti fata in fata.
O zi buna, fetita mea!winking

| CojocariuLaurentiu93 explică:

Asta-i scopul tau aici? Hater ascuns dupa tastatura?
Vezi ca zice unul ceva ca a facut dintr-o prostie, vii si arunci jigniri sau cum?
Prietene, tastatura te ajuta enorm in clipele astea, crede-ma.
esti doar un copil cu arfe de hater. Cand iesi din casa esti terorizat de toti.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CojocariuLaurentiu93):

Scopul meu e sa deschid ochii cui e dispus sa o faca. Nu ai zis ca ai facut-o dintr-o prostie, ci ca si cum ar fi fost ceva normal. Tastatura nu ma ajuta, ci chiar am probleme cu ea... P.S. Copchil esti mataluta, se intampla sa fiu ceva mai in varsta ca tine. Si ceva mai mare fizic, asa ca mai bine ai lasa-o moale. Nu de alta, dar o sa te trezesti vorbind aiurea si in viata reala intr-o zi...