| Saibot95 a întrebat:

Dupa ce mi-am instalat wind 7 pe pc nu imi da voie sa formatez o partitie(D).Am intrat in my >>computer-manage-disk >management-si acolo am observat ca partiti D are alt format RAW nu NTFS ca celelalte! Stie cineva ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Dai restart la pc, apesi f8 in mod repetat pana cand apare o ferestra cu safe mod, cand ti-a aparut dai pe primul revultat si enter, dupa ce ai intrat cu safe mod, te duci pe partitia care nu te lasa o formatezi si ii dai atunci sa o formatezi.
Daca nu functioneaza nici asa, inseamna ca e din cauza ca nu l-ai lasat sa-ti termine treaba la instalare, cand o formata si i-ai dat restart, ai facut prostia sa renunti la windows printr-o metoda fara a formata partitia normal si ai renuntat la proces acum a ramas neterminat lucrul si ai continuat problema pe o alta partitie, si afecteaza partitia care nu ai terminat treaba,

12 răspunsuri:
| tteo92 a răspuns:

Dai click dreapta pe partitie si dai format apoi dai la file system si alege NTFS si-apoi dai start

| tteo92 a răspuns:

Sau stai, ai ceva important pe partitia aia?

| Saibot95 explică (pentru tteo92):

Nu am nimic.M-a mancat undeva si am instalat in D un joc Black Ops si cred ca de acolo se trage.Dar ce nseamna Raw la partitia D ca nu imi dau seama? Toae sunt NTFS doar D este RAW

| Saibot95 explică (pentru Saibot95):

Imi zice ceva de genul.The format did not complete sucessfuly!

| tteo92 a răspuns (pentru Saibot95):

Problema vine de la formatarea partitiei anterioara necomplectata, adica ca i-ai dat restart si nu ai reinstalat totul de la capat.
Nu te lasa sa intri in partitia accea nu?, cand intri apirinzi pc-ul, iti arata pe care windows vrei sa intri?

| Saibot95 explică (pentru tteo92):

Nu imi da voie sa intru...

| Saibot95 explică (pentru Saibot95):

Imi intra normal...

| tteo92 a răspuns (pentru Saibot95):

Pai nu te lasa pentru ca trebuie sa o formatezi

| Saibot95 explică (pentru tteo92):

Pai si daca cand incerc sa o formatez imi apare eroarea de mai sus?

| Saibot95 explică (pentru Saibot95):

Dar oare daca incerc sa instalez din nou windows-ul?

| tteo92 a răspuns (pentru Saibot95):

Da se poate si o cu o instalare de windows.
Dar Daca nu ai ceva important, poti sterge si toate partitiile sa fi mai sigur dupa care le creezi din nou si pui pe C windows-ul.

| Saibot95 explică (pentru tteo92):

Probabil asta am facut.Multumesc mult!

| tteo92 a răspuns (pentru Saibot95):

Dai restart la pc, apesi f8 in mod repetat pana cand apare o ferestra cu safe mod, cand ti-a aparut dai pe primul revultat si enter, dupa ce ai intrat cu safe mod, te duci pe partitia care nu te lasa o formatezi si ii dai atunci sa o formatezi.
Daca nu functioneaza nici asa, inseamna ca e din cauza ca nu l-ai lasat sa-ti termine treaba la instalare, cand o formata si i-ai dat restart, ai facut prostia sa renunti la windows printr-o metoda fara a formata partitia normal si ai renuntat la proces acum a ramas neterminat lucrul si ai continuat problema pe o alta partitie, si afecteaza partitia care nu ai terminat treaba,