| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Am incercat sa instalez windows 8.1 de pe microsoft.Am descarcat folderul, am dat setup si imi zice sa repornesc pc-ul si sa incerc iar.Degeaba.Apoi am incercat sa fac schema aia sa intru in source si sa dau setup de acolo.Ma baga in setup? Se instaleaza fisierele temporare, imi scrie setul starting apoi ma scoate si nu se intampla nimic.

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

1. Renunta la win 8.1 ca e depasit.
2. Cand instalezi un OS ai face bine sa il instalezi de pe un stick bootabil ca sa poti sa iti faci setarile in bios.
3. Daca nu te pricepi, du-te cu el la cineva care se pricepe.

| Romeo44 a răspuns:

Cauta un soft de la Microsoft numit Windows USB/DVD Download Tool. Instaleaza-l. Cumpara un dvd sau usb, alegi in program ce vrei( dvd sau usb) iar apoi dai browse pentru a alege ce windows vrei sa pui pe dvd/usb. Dupa ce s-a terminat procesul, dai restart si intra in bios(f2 sau f10 pentru quick boot), mergi la boot menu si incearca sa pui optical disk primul(in caz ca ai facut dvd mai devreme) sau usb(daca ai ales usb). Dupa ar trebui sa te descurci...
Suna complicat, dar nu este chiar asa de greu. Daca nu te descurci, cauta pe Youtube how to boot a windows on usb. Bafta happy