| afrodita3333 a întrebat:

In 19 zile imi expira antivirusul(avast).Cum sa fac sa nu mai am problema asta cu expiratul? Nu vreau sa il cumpar, mai exista si alta posibilitate? Antivirusul a fost instalat la sevice.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca l-ai luat cu licenta gratuita in urma cu un an, se poate reactiva licenta pentru inca un an de zile.
Daca nu l-ai avut cu licenta gratuita, cauta pe site-ul oficial versiunea licentiata pe un an, dezinstaleaza versiunea actuala, si instaleaza avast cu 1 an licenta. Dupa instalare, intra in setarile antivirusului "updates" si alege sa-si faca update automat la "engine and virus definitions" nu si la program, pentru ca altfel risti sa pierzi licenta de 1 an.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Avastul are si varianta free. Asta nu-i asa de buna decat cea cumparata, dar te protejeaza totusi un pic de virusuri.

| adrew a răspuns:

Pur si simplu iti scrii emailul si o parola in sectiunea de inregistrare si asa o sa ai free avast pe un an de zile

| Dragoselu01 a răspuns:

Uneori merge sa-l dezinstalezi si sa il instalezi din nou o data la 30 zile

| Dumitru_George_1985 a răspuns:

Ai 2 solutii ori cu licenta dupa net ori il bagi pe cel free