| Altamira a întrebat:

Am instalat windows 10 pro build 10240, totul merge perfect, mai putin faza cu sunetul. Driverele toate sunt instalate, cablurile n-au treaba, imi arata ca totul functioneaza cum trebuie, dar nu se aude nimic. Puteti sa-mi dati un sfat, ofer funda!

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E windows 10. cand l-ai instalat ai acceptat probabil il vrei asa cu e. si asta e numai inceputul.

| BenWilde a răspuns (pentru gelu1970):

Eu folosesc Windows 10 de la primul beta public (inclusiv acum), si am avut si eu probleme cu sunetul. Informatia care am postat-o adineauri rezolva problema. Sau un update la ultimul build ar rezolva problema complet.

| gelu1970 a răspuns (pentru BenWilde):

Ma bucur. nu am zis ca nu e o solutie. problema e ca testeaza sisteme de operare pe cei ca voi, si dupa aceea vor si bani grei, dupa suferintele utilizatorilor

| BenWilde a răspuns (pentru gelu1970):

Sincer, windowsul nu a avut cine stie ce probleme. Adica, mi se mai dezactiva cate un driver odata la nu stiu cat timp, dar nimic major. Si in schimb am avut windowsul pe gratis cu mult inainte sa il aiba si ceilalti. Ai si tu dreptate intr-un fel, dar eh. Sunt avantaje si dezavantaje.

| Kampion a răspuns:

Mai e o zi si apare ce-l official, deci poti sa stai o zi fara sunet, ca nu mori
Sper sa rezolvi problema

| BenWilde a răspuns:

Downloadeaza si (re)instaleaza driverul placii video.

| Altamira explică (pentru BenWilde):

Degeaba... Am amd din seria 6k. Am reinstalat de 3 ori. Am instalat si drivere pentru sunet si tot degeaba.

| BenWilde a răspuns (pentru Altamira):

Hmm, si eu am amd, si m-a rezolvat driverul.
Linkul pentru driver (64 biti): http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+10+-+64
Incearca cu driverul asta, poate merge (daca nu l-ai mai folosit pe asta). Altceva nu stiu, sorry.