| akatsuk1 a întrebat:

Am instalat windows 7 peste win xp adica vreau sa zic ca, cand aprind pc imi apare sa aleg pe care sa intru xp sau 7 si nu vreau sa am doua... am facut asta pentru ca nu prea ma pricep big grin spuneti-mi va rog cum fac sa sterg de tot windows xp vreau sa nu mai am nimic din el si sa nu-mi mai apara nici cand aprind pc

3 răspunsuri:
| eva8000 a răspuns:

Dai start-> cauti disk cleanup -> dai sa scaneze acolo -> si dupa in tabul de disk cleanup ar trebui sa ai windows(old) ceva de genul bifezi si dai clean

| Eszler_Andreas_Eduard_1992 a răspuns:

In primul rand ii vorba despre cati giga rami ai. Windows 7 e bun daca ai peste 2 giga rami. Windows XP care il am si eu e pentru calculatoare putin mai vechi sau mai slabe. Tu ai instalat windows7 si acum ai 2 windows-uri in pc. Dupa un timp o sa iti mearga mai greu deci alege un windows care ti s-ar potrivi

| akatsuk1 explică (pentru Eszler_Andreas_Eduard_1992):

Am 2 gb ram ce ai zis tu deja stiam dar eu am intrebat altceva "cum sterg unu din windowsuri sau cum scap de el si prin asta ma refeream la cum scap de windows xp" ai vreo idee?