| Alexandru_8107 a întrebat:

Am internet de la RDS prin modem, mi-am cumparat un router wi-fi si nu stiu cum sa ma conectez.Trebuie sa bag un cablu in modem iar celalalt in router (D-Link DES-1005D)? Daca da, ce fel de cablu imi trebuie si ce pasi trebuie sa urmez? Mentionez:prin cablu de net am si tv.Este coaxial ce intra in modem.Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| dexter7 a răspuns:

De pe tableta deschizi browser-ul si in locul unei adrese bagi Ip-ul router-ului. Ip-ul e scris pe spatele router-ului impreuna cu parola. Iar de acolo faci setariile necesare si tot acolo gasesti parola, la security.

4 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Nu vei avea aceeasi viteza,

| Alexandru_8107 explică (pentru Gabitzu246):

Problema este, ca nu stiu cum sa ma conectez.Trebuie sa bag ceva parole, dar nimic.

| dexter7 a răspuns (pentru Alexandru_8107):

De pe tableta deschizi browser-ul si in locul unei adrese bagi Ip-ul router-ului. Ip-ul e scris pe spatele router-ului impreuna cu parola. Iar de acolo faci setariile necesare si tot acolo gasesti parola, la security.

| dexter7 a răspuns:

Deci Routerul il conectezi la cablul ce il bagai inainte in calculator, laptop. aprinzi router-ul, introduci cd-ul de la router si instalezi router-ul. daca nu reusesti intreaba-ma

| Alexandru_8107 explică (pentru dexter7):

Eu vreau sa conectez tableta Goclever, pe care mi-am cumparato recent