| anonim_4396 a întrebat:

Am laptop Acer si are 6 gb ram.Trebuie sa-mi instalez un antivirus pe el?

9 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Iti recomand bitdefender free edition http://www.softpedia.com/get/Antivirus/BitDefender-Free-Edition.shtml gratis sau daca vrei o solutie de securitate completa shareware iti recomand kaspersky internet security 2013 http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Internet-Security.shtml

| al3xander a răspuns:

Da ce te crispezi asa? ti-am recomandat 2 antivirusi: unul gratis si unul shareware. daca nu vrei sa-i folosesti asta e da nu trebuie sa faci ca toti dracii pe-aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

AVAST apoi kaspersky/bitdefender, dar avast 2013 cu licenta 30 days

| VladLungu a răspuns (pentru anonim_4396):

Si o sa mearga mai greu daca o sa pun antivirus?

| SonicAndrei a răspuns:

Da! Iată cele mai bune antivirusuri:
Kaspersky și Bitdefender le poți avea gratis 30 zile.
Un antivirus bun, gratis și permanent este Microsoft Security Essentials. E pe locul 4 în lume.
PUNE-ȚI MICROSOFT SECURITY ESSENTIAL, NU ALTE ANTIVIRUSURI GRATIS (gen Avira, AVG) FIINDCĂ NU TE PROOTEJEAZĂ.

| IonutGaby a răspuns:

SIgur cati trebuie antirus..cine te va feri de virusi uite unul super bun bit defender sau kaspersky

| Radeas1 a răspuns:

Da ce copii are generatia asta? In fine. O intrebare extrem de tampita. Ce legatura are ram cu antivirus? Depinde la ce il folosesti. Daca stai pe net toata ziua si intri pe yahoo messenger, nu nu trebuie. Daca instalezi softuri/jocuri, da trebuie. Recomand NOD32 sau Avira +Windows Firewall+scanare saptamanala cu MBAM.

| WithoutName123456789 a răspuns:

Normal,iti recomand avast antivirus free, este un antivirus foarte bun.