| frtanonim a întrebat:

Am luat ban pe Instagram si ar fi trebuit sa treaca pe 29.08. Acum e 30 si in continuare imi apare faptul ca sunt blocat. Stiti cumva de ce? Cum pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Instagramul este patronat de americani, care sunt cu multe ore in urma Romaniei, ei fiind probabil in data de 29 aug. iar deblocare se face dupa ce trece data de 30 august, confrom orei locale din America (depinzand de zona si orasul unde este locatia administartiei lor, in America evident).
Verifica deblocarea Instagramului in data de 31 august, sau 1 septembrie.

1 răspuns:
| Catrice a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt 7-10 ore diferența, depinde de zona.