| king5151 a întrebat:

Am luat router wifi 6 de la digi si au facut conexiunea in el prin router-ul vechi(tot de la ei), nu trebuia sa fie doar un router? Lan 1 din routerul vechi este bagat in asta nou, sau nu are treaba? Cand am facut un speed test acum 4-5 ore aveam 900mb download si upload, iar acum am 300 download.

1 răspuns:
| UserRo10 a răspuns:

Primul router in care intra fibra se numeste ONT. Fa un speed test fara routerul nou adaugat si vezi ce viteza scoti. Trebuie sa scoti aceeasi viteza. Problema eeste ca routerul asta al lor este foarte prost si ei te-au pacalit cu o chirie mica si ca iti fac ei mentenanta in caz de ceva. Puteai alege tu routere mult mai potente cu multe functii de firewall sau vpn