| king5151 a întrebat:

Salut, au venit ieri baietii de la digi sa-mi instaleze router-ul de la wifi 6 si au facut conexiunea din router-ul vechi(tot de la ei), in cel de la wifi 6. Totul bun, au mers toate site-urile pana azi si de azi in afara de Facebook/Instagram si whatsapp celelalte site-uri si jocuri nu au mai mers, imi spunea ca nu am internet. Am scos cablul din PC care ducea in router-ul de la wifi 6 si l-am bagat in cel vechi si acum merg toate(bineinteles pe wireless-ul de la router-ul vechi), dar Router-ul de la WIFI 6 e nefunctionabil, nu imi merge niciun site, de ce? Ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cheama-i inapoi.

| Brizbriz a răspuns:

Nu stiu ce spui tu acolo, dar suna a dezastru TOTAL
NU AI CUM sa ai doua routere in casa, decat daca ai doua abonamente total diferite, sau sunt legate in serie (unul in spatele celuilalt)

deci, a venit pisica, iubita, copilu', vecinu', dusmanu', inamicu'... PUTIN, etc. si a scos netu' din routerul nou si la bagat in ala vechi

| Wr3nch a răspuns (pentru Brizbriz):

Din contra, am avutlaughing) Justificarea celor de la Gigi a fost ca routerul dual band nu are port de ont, prin urmare Huawei-ul vechi a fost trecut in mod bridge, iar cel dual band era folosit pentru toate conexiunile.

| Brizbriz a răspuns (pentru Wr3nch):

Mda, am mai auzit asta, si in mod bridge, cu toate ca ar trebui sa mearga perfect, merge din parti, asa ca, cum a spus Darrio, sa urle la ei