| anonim_4396 a întrebat:

Am luat un laptop, mai micut, dar are de toate!
Am un PC in casa, care are modem cu wireless de la Romtelecom respectiv ClickNet.
Bun, am conectat cu cablu deci cu cablu si PC si laptopul (cu 2 clable de net)
Cum pot face sa mearga macar laptopul wireless? Cei de la Romtelecom mi-au spus ca merge, trebuie sa mearga deoarece am modem wireless.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Inseamna ca nu ai facut autentificarea cum trebuie! Intra aici si urmeaza pasii http://suport.romtelecom.ro/app/answers/detail/a_id/36

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu e asa de greu! clic dreapta pe my network places > properties vezi acolo placile de retea, selectezi pe cea wireless sau accesezi proprietatile ei, o sa vezi o lista cu retele disponibile, selectezi una (adica romtelecom)si apesi connect... dar trebuie sa stii cum se face autentificarea ce se foloseste acolo asa ca trebuie sa vb cu adminul acelei retele(romtelecom) ceea ce trebuia sa faci IN PRIMUL RAND
(ce ti-am zis aici e din amintiri, dar nu ai cum sa nu te descurci pentru ca e super simplu). daca nu te descurci iti dau un manual de configurare! poate te-am ajutat! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa bagi ip-urile si in laptop.astept funda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@neluL
Am facut toate astea,
merge insa intra numai 54 de MB sau doar 24 Mb. Pierde, pierde foarte repede!
La Ip am dat,, incarca, reinnoieste Ip dar la sfarsit zice ca este eroare numai stiu cum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@neluL
Iti multumesc, am facut!
Merge!
Fundita, bineinteles. big hug

| nickul a răspuns:

Sa suni la romtelecom si sa ii rogi sa-ti trimita pe cineva sa-ti rezolve problema.