| HappyMeg a întrebat:

Am montat de curand un sistem home theatre 5.1 (5 boxe si subwoofer-ul) la PC. Merge bine, fara probleme, se aude super fain. Problema este ca muzica de pe Youtube se aude doar in 2 dintre boxe. Cum pot rezolva problema aceasta? (detalii, va rog)

4 răspunsuri:
| readytofly a răspuns:

Daca ai placa de sunet Realtek intra in control panelul Realtek. Dublu click pe portul de Rear si il schimbi in Front. Asa se va auzi si in boxele din spate

| HappyMeg explică (pentru readytofly):

Nu sunt sigura ce placa de sunet am, trebuie sa verific?
si in a 5a boxa? si subwoofer? sau daca schimb acolo o sa se auda in toate?
pentru ca doar pe Youtube intampin problema asta
daca pornesc fisiere audio din windows, nu are nicio problema si reda sunetul in toate

| readytofly a răspuns (pentru HappyMeg):

Youtube are output stereo, aici este problema. Daca ai avea mp3-uri, in schimb, s-ar auzi in tot 5.1. Daca e iconita cu un difuzor portocaliu in dreapta jos langa ceas este Realtek. Daca reusesti sa deschizi control panelul de Realtek bifeaza "speaker fill" si se va auzi in toate.

| Burebista31 a răspuns:

Intri la setarile audio si schimbi de la "rear" la "front"