| ReMusS a întrebat:

Am net de la clicknet.problema este ca imi merge netul doar pe calculator(unde am instalat windows xp) iar cand mut firul la laptop(vista) nu imi merge...de fapt imi apare ca sunt conectata la internet si am net pe laptop dar nu pot accesa nici o pagina...habar nu am ce are si VA ROGG care are vreo idee sa imi spuna si mie plsss

Răspuns Câştigător
| EmsityProtocol a răspuns:

Păi e foarte simplu, în computer ai deja setate datele pentru conexiune de la net iar la laptop nu ai.Sună la ăia de la net şi spune-le să îţi dea contul şi parola de conexiune la internet ca sa te poţi conecta şi pe laptop.Te vor ajuta ei mai departe şi te vor sfătui cum să crezi această conexiune etc. Funda?

2 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Userul si pass le ai in contract, trebuie sa faci doar conexiunea, din NetworkPlace.

Nu mai deranjati oameni aceia pentru tampenii, ca nu o sa vina nimeni sa-mi seteze mie 1000 de laptopuri.

Google sau http://www.programepc.com/forum/

| giulian9 a răspuns:

Verifica setarile placii de retea de pe vista! click dreapta -> Proprieties -> ip Config si vezi sa fie bifat pe automat happy