| Ralluca_3768 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Nu imi mai merge nimic pe laptop nici macar sa deschid un program sau sa descarc ceva! Cand incerc sa deschid ceva imi da mereu eroare! Imi zice ceva de subsistem si ca tipul de imagine nu este prezent! Oare de ce pentru ca virusii i-am sters de pe el cand il scanez imi zice ca e curat si tot nu merge sa fac nimic pe el, nici sa ma uit la poze!

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Reinstaleaza sistemul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand incerci sa deschizi winamp-ul iti da o eroare cu "tipul de imagine nu este prezent"? Oare pentru ca habar nu ai sa folosesti un calculator!? E doar o parere inofensiva.

| Ralluca_3768 explică (pentru anonim_4396):

Tine-ti parerile pentru tine sincer! Laptopul meu e in portugheza si pe google translate nu traduce exact corect fata de cum scrie! Deci serios la orice chestie si intrebare trebuie neaparat luata in ras? Daca nu m-am mai confruntat pana acum cu astfel de problema inseamna ca nu stiu sa folosesc un calculator? Faza a fost doar ca nu stiu sa traduc exact si gata nu stiu sa folosesc un calculator! Las-o balta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralluca_3768):

Trebuie sa intelegi ca nimeni nu citeste ganduri si daca vrei ajutor este necesar sa fii explicita cand descrii o problema. Calculatoarele nu sunt masini de tocat, sa aiba o rezolvare pentru fiecare 1000 de probleme. Ba dimpotriva, fiecare problema poate avea foarte multe cauze, asa ca este extrem de important sa spui exact ce sistem de operare folosesti, exact ce fel de problema ai, exact ce eroare primesti si daca se poate si codul acesteia. Cand ii spui cuiva care se pricepe la calculatoare ghiveciul acela fara sens nu faci decat sa te asiguri ca nu vei primi ajutor.

| cccccclowerrrrrrrrrr a răspuns:

De cat timp ai laptopul?

| Ralluca_3768 explică (pentru cccccclowerrrrrrrrrr):

Laptopul il am de 1 an si ceva!