| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.
Placa mea video sta la frecventa de 954 mhz cand usage-ul este de sub 60%, crescand pe parcurs, ajungand la maximul de 1215mhz cand este la 100%, eu vreau ca aceasta sa functioneze la frecventa de 1215 chiar si cand este la 0%, se poate? Setarile de la nVIDIA sunt pentru performanta maxima si nu am activat power saver option.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am pus aici 2 poze :
http://gpuz.techpowerup.com/17/04/23/x2f.png - la 100%

http://gpuz.techpowerup.com/17/04/23/t79.png - la 0%

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu stiu ce ai in bios, poate acolo e ceva.
downloadeza msi afterburner si forteaza tu frecventa.
Dar de ce sa o fortezi daca nu ai nevoie?

| anonim_4396 explică (pentru KillaNoFilla):

Pai am facut overclock pana la 1215mhz *stock 954* si nu se pune overclock-ul decat daca am peste 60% usage, in unele jocuri avand undeva la 30%

| KillaNoFilla a răspuns (pentru anonim_4396):

Si in acele unele jocuri nu ai 60 fps?
Asa e ea...

Ti-am spus incearca cu msi, dai la driver inapoi la stock clocks si foloseste msi.

| DavidoffUser a răspuns:

Nu o poti pune pentru ca asa sunt construite, daca iti merge vreodata la frecventa maxima @ idle e ceva in neregula cu placa sau ai virusi care iti solicita procesorul grafic.
Te-as sfatui sa stai pe stock, 710 oricum e foarte slaba si facandu-i OC nu te ajuta cine stie ce.