| NooneASK a întrebat:

Am nevoie de un sfat!
Am dat cumanda de un procesor i3 7100 si de o placa de baza gigabyte ga h110m s2h si din cate am inteles ar fi compatibile doar dupa un update la bios dar nu stiu unde sa ma duc sa imi faca un update ma puteti ajuta cu un sfat?

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Magazine IT, aproape toate, care fac așa ceva contra-cost.

| NooneASK explică (pentru DavidoffUser):

Iti dau funda dar ai putea sa imi spui cat ar costa sau sa imi dai un link de la site?

| DavidoffUser a răspuns (pentru NooneASK):

Du-te cu ea in magazine IT, încearcă și pe la second-hand sau service. PC garage face pentru 50 de lei, dc shop, vreun prieten care are un prieten și tot așa. operatiunea e ușoară. Bagi procesor de generația a 6-a, update ul pe un stick, îi intri in bios și il faci de acolo, dacă nu merge din bios direct se instalează Windows și merge sigur.Ca sa-ti fie mai ușor caută pe net numere de telefon de la service-uri și magazine IT din orașul tău și întreabă, dar cel mai bine e sa-ti iei placa in rucsac și întrebi peste tot, Altex, superbet, brutarii, dc shop, mall, poate știe cineva pe cineva sau vreun loc unde sa-ti rezolvi problema. daca ai stick, pune update de bios pe el sa fii pregătit, il găsești pe pagina producătorului căutând modelul tau, secțiunea suport.Intreaba și pe TPU, poate e vreunul din același oraș care te poate ajuta.

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Anuleaza comanda.
Cand faci alta comanda, cauta o placa de baza compatibila cu procesorul.