| Frank51 a întrebat:

"Am nevoie urgent de ajutor pls, aseara inainte sa ma culc am stins pc.u de la butonu din spate, acum cand il aprind imi apare un meniu, dupa dau enter, imi apare bara de la windows care se incarca, dupa se restarteaza si tot asa"(problema unui prieten) -Nu am mai vazut astfel de simptome, de la ce poate sa fie?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Windows busit! Reinstall!

| pbsolver a răspuns:

Ai oprit pc-ul in timp ce windows-ul avea deschis unul dintre fisierele importante. booteaza cu un live cd si scaneaza partitia de erori cu checkdisk. daca nu functioneaza, reinstall si verifica-ti hard disk-ul de erori cu hdtune http://www.hdtune.com/ s-ar putea sa-i fi facut probleme :)

| Parangalevacy a răspuns:

Mda,se pare ca trebuie sa iti reinstalezi windows-ul...asa am patit si eu happy

| AdrianPe a răspuns:

L-a stins direct din sursa, fara sa il mai inchida intai din Windows? Daca e asa atunci, scoti PC-ul din priza, deschizi carcasa si pe placa de baza e o baterie ca de ceas, o scoti timp de 5-10 minute, daca nu merge incearca sa reinstalezi windows-ul.